Info

3 grudnia w katowickim klubie Prokultura odbędzie się siódma edycja Agile Silesia, która będzie zarazem ostatnią edycją w tym roku 🙂 Tym razem przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę w postacie darmowych warsztatów Scrum Lego. Zapisy będą limitowane, a informacja pojawi się już niedługo na naszym fanpage’u. Klub Prokultura znajduje się w ścisłym centrum Katowic przy ulicy Jagiellońskiej 17A (zobacz na mapie).

Warsztat rozpocznie się o godzinie 16:15, a o 18:30 zapraszamy Was na wykłady.

 Prelegenci

 

Paweł Brodziński- Praktyki, pryncypia i wartości, czyli dlaczego wdrożenia Agile się nie udają.

 

O prelegencie

Paweł Brodziński jest doświadczonym liderem zespołów tworzących oprogramowanie. W swojej karierze zarządzał zespołami od kilku do 150 inżynierów. Obecnie prowadzi Lunar Logic, gdzie wiele z praktyk zarządzania zespołem oraz projektami dalece wykracza poza tradycyjne standardy. Swoją rolę w firmie postrzega jako lider zmian a nie menadżer.

Jest autorem pierwszego wdrożenia Kanbana w IT w Polsce i jednym z liderów światowej społeczności Lean Kanban.

Paweł jest popularnym prelegentem na konferencjach w kraju i za granicą. Pod adresem brodzinski.com można znaleźć jego bloga gdzie dzieli się doświadczeniami z obszaru zarządzania projektami i zespołami.

Temat prelekcji

Zarówno Agile jak i Lean są traktowane jako podejścia, które z zasady mają usprawnić naszą pracę. Bardzo często słyszymy o nich jednak w kontekście nieudanego wdrożenia, albo inicjatywy zmian która się nie powiodła.

Dlaczego tak się dzieje? Gdzie jest różnica pomiędzy organizacjami, które z sukcesem adoptują nowe metody a tymi, które albo nie potrafią ocenić wpływu wprowadzonej zmiany na funkcjonowanie organizacji albo ten wpływ jest negatywny?

Jeżeli odpowiemy sobie na to pytanie, odpowiemy również na kolejne: dlaczego typowe podejście do wdrożenia Agile albo Lean praktycznie gwarantuje nam porażkę. Skupiamy się na metodach i praktykach zamiast lepiej zrozumieć kontekst, zarówno naszej organizacji jak i danej metody.

 


 

Bartosz Szulc – Tester w Agile

 

O prelegencie

Entuzjasta problemow. Kolekcjonuje, grupuje, analizuje i rozwiązuje rożnego rodzaju problemy. Z reguły związane z wytwarzaniem oprogramowania, ale nie tylko.
Niezainteresowany uleczeniem objawów, ale pozbyciem się przyczyny ich wystąpienia. Usprawnia i tworzy system wczesnego ostrzegania przed problemami, z wykorzystaniem automatów i ludzi. Na co dzień Test Architect w Perform Media Group Poland.

Temat prelekcji

Kim jest tester? Czym jest testowanie? Jak w ciągu ostatnich lat zmieniło się spojrzenie, mentalność i wykonanie dzięki Lean i Agile?
Mam nadzieje, ze uda mi się podczas wystąpienia odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Będzie to przede wszystkim moje spojrzenie na swoja prace i jej ewolucje, a również przewidywania co do przyszłości.
Czy ktoś mówił wam, ze jesteście testerem? Czy uważacie, ze bycie Lean jest możliwe bez bycia testerem? Czy uważacie, ze brak testera w Agile jest możliwe?
Jeżeli jesteście ciekawi jakie jest moje zdanie to zapraszam na prezentacje.

One thought on “Siódme spotkanie – agenda

  1. Pingback: Agile z niespodzianką, czyli AS #7 | Agile Silesia

Dodaj komentarz