Organizatorzy

AgileSilesia działa od 2013 jako lokalna społeczność, która stara się propagować wartości zwinnego tworzenia oprogramowania na Górnym Śląsku i Zagłębiu. Przez ten czas skład naszej grupy ewoluował, ale my działamy dalej.

Daniel Wicher
Daniel Wicher – Scrum Master z powołania i zamiłowania. Zawodowo związany ze zwinnym prowadzeniem projektów — początkowo jako członek zespołów developerskich, docelowo jako Scrum Master w zespole i Agile Coach w organizacji. W codziennej pracy najważniejsze dla Daniela jest dostarczanie wartości użytkownikowi końcowemu dzięki zaangażowaniu zmotywowanego zespołu developerskiemu. Jeden z inicjatorów konferencji World Usability Day Silesia. Prelegent lokalnych konferencji (Mikstura.IT, InfoMEET, Quality Excites). Zdarza mu się także pisać tu i ówdzie na tematy zwinne, które cały czas odkrywa na nowo, pogłębiając swój warsztat.Nieformalnie wspierał AS od dłuższego czasu pomagając w organizacji. Od 2017 przejął obowiązki koordynatora AS. Stara się dalej rozwijać inicjatywę i zapewnić wsparcie dla zwinnej społeczności Śląska.
Agata Magdalena Nowak
Agata Magdalena Nowak – Pół życia spędza w kinie, a drugie pół poświęca na działanie w obszarze Service and Experience Design. Współorganizatorka WUD Silesia – Światowego Dnia Użyteczności na Śląsku. Po godzinach angażuje się w inicjatywy związane z działaniami wolontariackimi. Obecnie koordynuje Projekt „Betterment” – współpraca z Integracyjnym Klubem Sportowym „Jeźdźcy” rozwijana w duchu Projektowania Zorientowanego na Człowieku (Human Centered Design).
Wspiera Agile Silesia ciepłym słowem, oraz pomaga w działaniach organizacyjnych.Motto życiowe:
„… lepiej bez celu iść naprzód niż bez z celu stać w miejscu, a całą pewnością o niebo lepiej niż bez celu się cofać.”

Związani z Agile Silesia

Tutaj umieściliśmy informację o Założycielach grupy oraz o osobach, które w pewnym momencie rozwoju grupy były w nią zaangażowane i współtworzyły naszą społeczność. Bez tych osób AgileSilesia nie miałaby racji bytu!

Michał Zachara
Michał Zachara – QA, programista, Team Leader. Wciąż poszukujący swojej drogi i nowych wyzwań. Aktualnie lider zwinnego zespołu w dużym międzynarodowym projekcie, gdzie wdraża metodykę Kanban. Jest absolwentem Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i współorganizatorem World Usability Day Silesia. Prywatnie uwielbia podróże, góry i wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną.
Kacper Mazek
Kacper Mazek – Podczas swojego doświadczenia zawodowego pełnił różne role w zespołach Agilowych. Pracował jako członek Developement Team, później jako Scrum Master. Jest fanem zwinnych metodyk prowadzenia projektów jak i zwinnego podejścia do tworzenia produktów i inicjatyw. Swoje zainteresowania rozszerza o Lean Manufacturing i Lean Startup, gdzie Agilowe podejście można stosować nie tylko przy wytwarzaniu oprogramowania, ale budowy całej strategii produktu.
Paweł Nowak
Paweł Nowak – Zawodowo zajmuje się projektowaniem UX i analizą biznesową. Stara się być zawsze agile w swojej pracy, ucieka od sztywnych reguł i zawsze stara się wychodzić poza schematy. Na swoim koncie ma wiele projektów, zrealizowanych głównie dla klientów w Wielkiej Brytanii. Paweł jest pomysłodawcą i głównym koordynatorem konferencji World Usability Day Silesia, jednej z największych konferencji dotyczących użyteczności i projektowania UX w Polsce. Jest absolwentem Informatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej oraz absolwentem studiów podyplomowych z Projektowania Graficznego na wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Jego największą pasją poza pracą są podróże.
Mateusz Juda
Mateusz Juda – Project Manager i Scrum Master zespołu realizującego duży międzynarodowy projekt w branży IT. Interesuje go zwinne podejście połączone z tradycyjnymi metodykami zarządzania projektami. Absolwent studiów magisterskich z zakresu Zarządzania projektami i innowacjami, a także studiów podyplomowych Zarządzania projektami w przedsiębiostwach, Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Wiceprzewodniczący Rady Śląskiej Grupy Regionalnej International Project Management Association Polska. Współpracownik Magazynu Zarządzanie Projektami. Posiadacz certyfików Prince2 Foundation i Practitioner, International Project Management Association – Certified Project Management Associate, oraz Professional Scrum Master. Jego największymi pasjami poza managementem jest kino, literatura i koszykówka.